o mnie


czym się zajmuję:
Większość czasu pochłania mi nauka i przygotowywanie projektów na studia; w wolnych chwilach odwiedzam targi staroci w poszukiwaniu unikalnych przedmiotów, zbieram przepisy kulinarne i eksperymentuję ze smakami starając się odkryć ciekawe połączenia. Mimo zamiłowania do słodkości, jestem entuzjastką zdrowej kuchni i długich rowerowych wycieczek. 

Od dziecka kuchnia była moim ulubionym miejscem w domu - babcia pozwalała mi ubrudzić się mąką przy lepieniu pierogów i pieczeniu szarlotki - i być może właśnie stąd wzięła się moja pasja do domowych wypieków. Dwa lata temu zaczęłam ograniczać gluten w mojej diecie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w treściach bloga.

lisia kawiarenka:
Pomysł założenia bloga pojawił się niedawno. Dzięki niemu miałam nie gubić swoich ulubionych przepisów, ale szybko okazało się, że blogowanie i kontakt z czytelnikami sprawia mi przyjemność. Zamieszczam tu ciasta i ciasteczka, które sama chciałabym zobaczyć w karcie ulubionej kawiarni. Dbam o to, żeby obok tradycyjnego przepisu zamieścić jego wersję dla alergików.

Chciałabym pokazać, że pieczenie nie jest trudne i daje dużo satysfakcji - nawet jeśli ogranicza nas dieta bezglutenowa.

10 ulubionych:
1. Zima
2. Grafiki Mortensena, Burtona i Grimly'ego
3. Ryciny z atlasów anatomicznych i botanicznych
4. Ogień w kominku
5. Brzydkie swetry
6. Filmy animowane i komiks
7. Ocean i podwodna fotografia
8. Koty, lisy, szczury, jelonki, axolotle
9. Klimat XIX wieku
10. Martensy